Terapia DDA w Warszawie

Terapia może mieć duży wpływ na życie dorosłego człowieka. Szczególnie gdy dotyczy kwestii, które w przeszłości wydawały się mało znaczące, jednak w dorosłym życiu są one w jakiś sposób problematyczne. DDA to dorosłe dzieci alkoholików. Syndrom ten ma bezpośredni wpływ z wypracowanymi w dzieciństwie mechanizmami. Terapie opiera się na zrozumieniu tych kwestii, dzięki czemu można nadać życiu pozytywny kierunek. Psychoterapia od wielu lat zyskuje coraz większe zainteresowanie, pomagając ludziom przejąć kontrolę nad własnym życiem.
Terapia DDA

Psychoterapia DDA w Warszawie - dlaczego warto z niej skorzystać?

Z psychoterapii warto skorzystać ze względu na możliwość pracy nad nieuświadomionymi mechanizmami wypracowanymi w dzieciństwie, które mogą być niezwykle uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Praca z terapeutą opiera się na zauważeniu i zrozumieniu destrukcyjnych zachowań zaczerpniętych podczas dorastania w rodzinie, w której borykano się z problemem alkoholowym. Działać w tym kierunku można zarówno za sprawą indywidualnych spotkań z psychoterapeutą, jak i możliwe jest skorzystanie z grupowej terapii DDA.

Spotkania DDA - dla kogo?

Spotkania DDA są dla każdej osoby, która w dzieciństwie dorastała w domu, w którym jedno czy oboje z rodziców nadużywa alkoholu. Często są to reakcje nieuświadomione, dlatego warto zastanowić się nad pewnymi działaniami w swoim życiu i przeanalizować ich przyczynę. Do słusznych wniosków dojść pomogą doświadczeni specjaliści, którzy dzięki długiemu stażowi pracy i niezwykłej wiedzy i empatii pomogą zwalczyć różnego rodzaju problemy z tego zakresu. Psychoterapia opiera się na wzmacnianiu zdrowia psychicznego za sprawą aktywizacji zasobów.

Terapia indywidualna DDA w Warszawie - gdzie szukać pomocy?

Osoby DDA w Warszawie pomoc znajdą w Centrum Medycznym Salus Pro Domo. Pracują tam niezwykle kompetentni i doświadczeni specjaliści, którzy pomogą w uporaniu się z problemami wynikającymi z wychowywania się w destrukcyjnej rodzinie, w której nadużywany był alkohol. Syndrom DDA to osobowościowe podłoże, które sprzyja rozwijaniu się zaburzeń. Dlatego w przypadku podejrzeń DDA u siebie warto zgłosić się do specjalisty i nie ryzykować. Niezbędna będzie terapia w szczególności u osób, które zauważają problemy w tym zakresie.